KONST / Litografier / Färglitografi 13872170
nr 1387 2170
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 12/30, oramat löst blad, bladets mått: 71x52 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:51:44
100 kr
350 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes